Bardejovská N/V zabrala po prestávke

► V nedeľu o 15:00 hod. hráme v Spišskom Podhradí ◄
Bardejovská Nová Ves zabrala po prestávke
V 11. kole 3. ligy futbalistov ŠK Milénium Bardejovská Nová Ves vyhrala nad MFK Vranov 2:1. Susedia v druhej časti tabuľky s rozdielom jedného bodu predviedli výkon, ktorý zodpovedá ich postaveniu. Do prestávky boli živší Zemplínčania, po zmene strán aktívnejší domáci zúročili svoju kvalitu.

Domáci takmer doplatili na pohodlný nástup do zápasu a len so šťastím neinkasovali, čoho si je vedomý aj tréner ŠK Milénium Jozef Žofaj.

„Tri zápasy po sebe sme nevyhrali, aj prvý polčas ukázal, že sme boli pomalší. Súper mal dve situácie, z ktorých sme mohli dostať góly, my sme len platonicky ohrozovali bránu Vranova. Urobili dve chyby, to sa stáva. Po prestávke sme boli obetavejší v osobných súbojoch, súpera sme rozhádzali, urobili sme krásne akcie, dali sme dva pekné góly a rozhodli. Fiľakovský mal tri šance.“

Vranovčania môžu ľutovať, že do polčasu nevyužili príležitosti na gól či dva. Tréner Bartolomej Petro to videl takto:

„Do prestávke Kiss a Abaturov mali veľké šance, keby dali aspoň gól, priebeh by bol úplne iný po prestávke. Mysleli si, že sa nič nemôže stať, chceli sme hrať naďalej aktívne, ale po dvoch individuálnych hrubých chybách v obrane sme inkasovali. Sklamali ma, že za tohto stavu pôsobili na ihrisku odovzdane, sú tu skúsení hráči na to, aby v 55. minúte zabalili zápas. Nie je to prvý, ktorý sme si prehrali vlastnými chybami, trápime sa s tým, musia pochopiť, za koho a za čo hrajú.“

Bard. Nová Ves – Vranov nad Topľou 2:1 (0:0)
Góly: 51. Kiseľ 1:0, 58. Mihalov 2:0, 90. Sakala 2:1. ŽK: Kačmár, Jusko – Kiss, Abaturov, Čižmár.
Rozhodoval: Mano, 230 divákov.
ŠK Milénium: Kačmár – Knap, Virgala, Fiľakovský, Kačmarčík(70. Jančošek), Stachura, Šott, Mihalov, Macečko (77. Mihalik), Kiseľ, Jusko

Domáci si po zlepšenom výkone v druhom polčase pripísali ďalšie víťazstvo. Prvý polčas prakticky ničím diváka nezaujal.

ŠK Milénium 2000 Bard. N. Ves - MFK Vranov nad Topľou 2:1 (0:0)
Hra domácich nemala iskru a ani dôraz a desiatimi hráčmi braniaci hostia spokojní s remízou čakali na možnosť brejku do otvorenej obrany.Ten sa im podaril v 32.min. a asi celá domáca tribúna vytlačila očami zakončenie Kissa tesne mimo ľavej žrde Kačmarovej brány. A keď v 43. min. Abaturov z uhla neprekabátil Kačmára, išli obe mužstvá do kabín za bezgólového stavu. Na druhý polčas nastúpili domáci ako vymenení a na ihrisku to bolo hneď poznať v množstve vyhratých osobných súbojov a tvoriacich sa gólových príležitostí. Už v 51.min. si vyťukali Jusko s Kiseľom hosťújucich obrancov a druhý menovaný pridal úvodný gólový zápis stretnutia - 1:0. V 55. min. sa nádherne preštrikoval Macečko pred hosťujúceho brankára Maka, ale z uhla namiesto zakončenia ešte prihrával a hosťujúci obranca loptu odkopol do bezpečia.V 58. min. dostal loptu do uličky Mihalov a povedľa Maka zvýšil domáce vedenie - 2:0. V 72. min. striedajúci Jančošek skoro nachytal na šestnástke stojaceho Maka "na hruškách", ale jeho lob nemal presnosť. V 73. min. po Macečkovom centri nevyšli ideálne nožničky Juskovi. V 75. min. posielal opäť Macečko krásne točený center do bieleho vápna, ale Jančošek a ani Kiseľ nedosiahli na gólové zakončenie iba o vlások . V 76. min. pálil Fiľakovský z hranice šestnástky iba do Makových rúk a ten istý hráč následne  zakončoval z uhla a Makó opäť vyrazil na roh. Keď už sa zdalo, že sa nič nestane do záverečného hvizdu rozhodcu, napriahol z vyše 25 m hosťujúci Sakala a utešenou strelou v 92. min. stanovil konečný výsledok.
autor: Juraj Ščerbík a Peter Cingel