Polovica zimnej prípravy za nami

► V nedeľu o 15:00 hod. hráme v Spišskom Podhradí ◄

5.PZ: Bardejov - Vranov 8:0 (4:0) – 08.02.2014 (sobota) - 11:00 hod.
Góly: 6., 23. a 53. Gruca, 25. a 80. Badalyan, 38. Grohoľ, 72. Vasiliak, 84. Palša (11m).
Bardejov: Molčan – Kica, Staš , Palša, Andraščík – Kuhajdík – Vasiliak, Grohoľ, L. Zápotoka, Gruca – Badalyan (1. polčas).
Čikoš-pavličko – Grohoľ, Palša, Berecký, Andraščík – Vasiliak, Stachura, Kuhajdík, Gruca – Andrić – Badalyan (2. polčas).
Vranov: Makó (46. Balint) - Eštok, Šamo, Dvorjak, Mihál - Berenda (70. Kulman), Boháč, Turcovský, Vasilko (35. Soták), Streňo - Tabaka.
V prípravnom zápase na umelej tráve druholigový Partizán Bardejov vyhral nad MFK Vranov nad Topľou 8:0. Doterajšie studené veterné počasie so snehom vystriedala hmla s dažďom, no práve takéto podmienky akoby vyhovovali domácim hráčom. Strelecky vynikli dvaja legionári, Poliak Szymon Gruca dal tri a Armén Gevorg Badaljan dva góly.
Rodáka z neďalekého Malcova, Jozef Valkučáka, za Bardejov hral v rokoch 1983-85, ktorý len pred pár dňami prebral trénerskú taktovku Vranova nad Topľou, čaká neľahká úloha. "Pracujem v domácich podmienkach, chýba nám umelá tráva. Pracujeme najmä na kondícii i s loptou, no je nás málo. Oproti jeseni odišli niektorí hráči, napríklad Lazúr, či Stanislavský. Zháňame hráčov, chceli by sme mužstvo doplniť. Verím, že mužstvu prospeje aj šesťdňové sústredenie na budúci týždeň v Tatrách." O blížiacej sa reorganizácii súťaží si Valkučák myslí svoje, no chceli by využiť ponúknuté možnosti: "Pri reorganizácii nevidím prínos najmä v tej druhej lige, som skeptik. A pokiaľ naše mužstvo dáme dokopy a naštartujeme, tak by sme sa chceli ešte pobiť o tú priečku, ktorá by znamenala postup do druhej ligy. No aj keď je to viac ako sen, netreba sa vzdávať."                                                                                                                                  Autor: Juraj Ščerbík

4.PZ: Michalovce - Vranov 3:0 (2:0) – 05.02.2014 (streda) - 17:00 hod.
Góly:
2. Čapek, 32. Micka, 46. Gamkrelidze.
Michalovce:
Raška (46. Kira) - Štofík, Horňák, Kostovčík, Šimčák - Micka, Grič, Leško - Koscelník, Gamkrelidze, Čapek.
Vranov:
Makó - Paluba, Kentoš, Gdovin, Krivák (49. Kulman) - Berenda, Turcovský, Dvorjak, Boháč - Tabaka (69. Petro), Vasilko.
Druholigoví futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili vo svojom piatom prípravnom stretnutí na domácej pôde nad Vranovom nad Topľou rozdielom triedy 3:0 (2:0). V michalovskej zostave dostali príležitosť väčšinou mladí hráči z dorastu alebo rezervy doplnení o Martina Rašku a Giorga Gamkrelidzeho, aj o dvojicu novicov z Dukly Praha - stredopoliara Jana Micku a útočníka Pavla Čapka, ktorí prišli na skúšku. Zaujímavé je, že obaja sa hneď zapísali aj do streleckej listiny.
Podobne ako v ostatnom súboji v Senici, aj teraz sa zverenci lodivoda Ondreja Dudu bleskurýchlo ujali vedenia. Už v 3. minúte sa po rohovom kope Leška zblízka presadil Čapek a otvoril skóre stretnutia. Aj keď domáci nenastúpili v najsilnejšej zostave, zápas bol v ich réžii a v 26. minúte bol blízko k druhému gólu Gamkrelidze, avšak po prihrávke Micku vo veľkej šanci jeho strelu zblokovala obrana hostí. O šesť minút nato sa už Michalovčania radovali, Koscelník našiel Micku, ktorý z hranice šestnástky peknou technickou strelou trafil presne k ľavej žrdi Makóovej brány - 2:0. Druholigistovi vyšiel aj vstup do druhého polčasu, už v 47. minúte z rohu päťky nekompromisne skóroval Gamkrelidze, keď zužitkoval Koscelníkovu prihrávku. V 72. minúte Micka po sérii narážačiek vystrelil iba do brankára, vzápätí Grič z uhla tvrdo vypálil, ale Makó bol pripravený. Pár minút pred koncom uvoľnil Štofík Micku, ktorý však v nájazde neuspel, keď minul bránu. MFK Zemplín tak zdolal Vranov nad Topľou, ktorý vedie bývalý michalovský asistent Jozef Valkučák, hladko 3:0. Autor: Zemplín Michalovce

3.PZ: Humenné - Vranov 3:1 (2:1) – 01.02.2014 (sobota) - 10:00 hod.
Góly:
Hreško, Legdan, Lavsko – Šamo.
Humenné
: Vaško - Ovšianik, Peter Šuľak, Pavol Šuľak, Jakubčo - Mihok, Hreško, Ljubarskij, Harvila - Karnaj, Legdan. Striedali: Pillár, Vasiľ, Lavsko, Kirvej, Macej.
Vranov
: Makó - Paluba, Gdovin (Eštok), Novák, Krivák (Tabaka) - Boháč, Kentoš, Turcovský, Šamo (Straka) – Majerník (Berenda), Dvorjak.
Na ihrisku s umelou trávou v Stropkove odohrali humenskí futbalisti v poradí svoj tretí zápas v rámci zimnej prípravy. Tentokrát im bol súperom Vranov, teda taktiež treťoligista. Trénera Martina Tongeľa potešil nielen výsledok, ale najmä herný prejav. „Máme za sebou pasáž dvojfázových tréningov s krátkym sústredením v domácich podmienkach, takže chlapci toho majú v nohách naozaj dosť. Aj preto som upozorňoval na kvalitnú rozcvičku, aby sme predišli prípadným zraneniam. Herne sme proti súperovi z našej súťaže odohrali kvalitný zápas, čo ma teší, že do poslednej minúty to bol z našej strany aktívny výkon, loptu sme mali stále na nohe, okrem troch gólov ešte spálené tri stopercentné šance. Áno, teší aj výsledok, ale najmä herné nasadenie, tempo, ktoré sme držali celých deväťdesiat minút,“ konštatoval Humenský tréner. Humenčania majú aktuálne na skúške dvojicu futbalistov. Obaja dostali príležitosť aj počas víkendového prípravného duelu. „Mladý, ešte iba devätnásťročný brankár Peter Vaško je z Košíc, ofenzívne ladený ukrajinský futbalista Lovska je z Užhorodu. Tažko po prvom zápase hneď konkretizovať kvality, každopádne ukrajinský futbalista má podobný spôsob hry ako Ljubarskij. V zimnej príprave je priestor na skúšky hráčov i zmeny herných systémov. Tak to bolo aj teraz proti Vranovu, keď jednou z herných variácií bolo posunutie Russlana Ljubarskeho do útoku,“ dodal Martin Tongeľ.                  Autor: Marián Škuba

2.PZ: Prešov - Vranov 3:0 (1:0) – 28.01.2014 (utorok) - 16:00 hod.
Góly:
33. D. Leško, 59. Katona, 83. Makara.
Prešov
: Talian – Hatok, Petráš (72. Micherda), Jacko, Zbiňovský – Lipták (72. Benes), Dzúrik – Leško (72. Makara), Katona (72. Grajciar) – Poliaček (72. Poremba), Hruška (54. Pekár).
Vranov
: Makó (45. Balint) - Paluba, Novák (65. Stanislavský), Gdovin, Eštok (45. Sakala) - Dvorjak (45. Majerník), Kentoš, Šamo, Turcovský, Lazúr (65. Berenda) - Streňo (30. Boháč).
Aj v treťom domácom (a celkovo štvrtom) prípravnom stretnutí sme narazili na treťoligového súpera, ktorému sme na umelej tráve Jazdeckého areálu opäť z viacerých šancí napokon strelili podobne ako v predchádzajúcich dvoch zápasoch opäť tri góly. Výnimočné ale boli tým, že všetky na ťažkom, zasneženom teréne, zaznamenali naši strelci hlavou, pričom o prvé dva sa postarali najnižší hráči výberu J. Kostelníka. Pred prestávkou hlavou usmernil center z pravej strany na vzdialenejšej žrdi dobre postavený D. Leško a po hodine hry sa po rohovom kope podobným spôsobom presadil aj Katona. Gólovú bodku za stretnutím dal po centri Grajcara opäť hlavou od žrde Makara.
Jozef Kostelník (tréner 1. FC Tatran Prešov): „Zahrali sme si s dobrým súperom, chlapcov, mojich bývalých zverencov som opäť rád videl, ale kvôli tomu som duel nejako zvláštnejšie neprežíval. Aj tento zápas pritom prebiehal podobne ako naše predchádzajúce domáce vystúpenia. Držíme súpera, loptu a hráme na súperovej polovici, niekedy až tretina ihriska. Ani Vranovu sme nedali veľa príležitostí a odohrali sme ďalší dobrý zápas. Súperovi sme nedarovali priestor, má totiž šikovných chlapcov, ktorí by to dokázali využiť. Dnes bolo zaujímavosťou akurát to, že chlapci začali používať viac hlavu, keďže všetky tri góly dali hlavou. Takže môžem povedať, že sme sa presadili aj hlavou a sme spokojní, najmä keď sa nám presadili dve naše „hlavičkové obludy“ Katona a Leško. (smiech).“                                                              Autor: Tatran Prešov

1.PZ:Michalovce U19 - Vranov 2:4 (0:3) – 18.01.2014 (sobota) - 14:00 hod.