Vranov - Stropkov 3:2 (2:1)

► V nedeľu o 15:00 hod. hráme v Spišskom Podhradí ◄
MFK Vranov nad Topľou – MŠK Tesla Stropkov 3:2 (2:1)
Papierovým favoritom vzhľadom na výsledky jarnej časti boli domáci, ktorí chceli Stropkovčanom vrátiť jesenný debakel 4:0. Hneď úvodnú príležitosť „vraňare“ využili a po 5. minútach sa ujali vedenia. Rýchlonohý Ukrajinec Kaidrovych sa kľučkou zbavil hosťujúceho obranu a krížnou strelou ľavačkou nedal Hažerovi šancu. Po strelenom góle sa Vranovčania uspokojili a iniciatívu prebrali hráči Stropkova. Strelu Bochina ešte brankár Gmitter dokázal skrotiť, no po 32. minútach bol prvýkrát prekonaný. Na milimetrový center Poľáka z priameho kopu si nabehol Pundžák a siedmym gólom v sezóne vyrovnal skóre. Tri minúty pred koncom prvého dejstva naklonili misky na váh na svoju stranu opäť domáci. Ďalší Ukrajinec Mazur sa po autovom vhadzovaní najlepšie zorientoval v šestnástke a strelou z otočky poslal hosťom pozdrav do šatne- 2:1. Na začiatku druhého polčasu mal na kopačke vyrovnanie Poľák, no v poslednej chvíli mu vranovský obranca sklzom zabránil vyrovnať. Stropkovčanov táto situácia poriadne mrzela, pretože o pár minút neskôr po tretíkrát inkasovali. Samostatný nájazd Jáchyma ešte tesne minul Hažerovu bránu, no Ukrajinec Kaidrovych sa už v zakončení nemýlil a svojím druhým gólom v zápase stanovil na 3:1. V záverečnej dvadsaťpäťminútovke sa Stropkovčania snažili zvrátiť nepriaznivý stav. Po kombinácii Petrišina s Bochinom našiel druhý menovaný centrom Pundžáka, ktorého zakončenie lízalo pravú žrď Gmitterovej brány. O niekoľko minút neskôr Burcák vypichol loptu domácemu stopérovi, no v dobrej pozícii namieril len do rúk brankára. V 84. minúty sa už Burcák nemýlil a po Ducárovej prihrávke znížil z hranice šestnástky na rozdiel jedného gólu. Štyri minúty pred koncom mohli hostia po Poľákovom presnom pase a Čabalovej hlavičke vyrovnať, loptu smerujúcu do siete však na bránkovej čiare obranca Krivák upratal do bezpečia.
Aj napriek tomu, že hostia odchádzali domov bez bodu, s predvedeným výkonom môžu byť spokojní. Azda najväčší favorit na postup sa až do poslednej sekundy strachoval o výsledok, a nebyť zahodených príležitostí mohol utrpieť prvú prehru v jari.

Góly: 5. a 59. Kaidrovych, 42. Mazur - 32. Pundžák, 84. Burcák
ŽK: 27. Sakala - 55. Čabala, 77. Petrišin, rozhodoval: Kakaščík, 500 divákov

Vranov: Gmitter - Eštok, Paluba, Krivák, Sakala - Grynyshyn, Kuhajdík (53. Jachym, 89. Kotľár), Kaidrovych, Dvorjak, Lazebnyi - Mazur (46. Kentoš)
Stropkov: Hažer - F. Dolutovský, Pavlík, Veselý (67. Ducár), Bochin - Čabala, Petrišin, Safko, Burcák, Demčo (26. Poľák) - Pundžák
autor: Stropkovské Spektrum