Vranovčania boli spokojnejší s bodom

► V nedeľu o 15:00 hod. hráme v Spišskom Podhradí ◄
V jesennej časti sa Vyšné Opátske stretlo s Vranovom trikrát, dvakrát bojovali o treťoligové body, raz si zmerali sily v rámci druhého kola Slovnaft Cupu. Lepšiu bilanciu z týchto stretnutí majú Opátčania, keď vo Vranove vyhrali najtesnejším rozdielom, v pohári remizovali 1:1 a v ostatnom kole 0:0.

Záver jesennej časti zastihol hráčov Vyšného Opátskeho v solídnej forme a z jedenástej priečky sa postupne prebojovali na tretiu. Darilo sa im aj v pohári, keď sa prebojovali do piateho kola, kde ich čakala prvoligová Žilina.
V priebehu dvoch týždňov odohrali zverenci trénera Karola Kisela 5 stretnutí, čo ich stálo nemálo síl.
V súboji s Vranovom to bolo aj cítiť, ale v druhom polčase siahli do rezervoára síl, súpera zatlačili na jeho polovicu, avšak nenašli recept na prekonanie obranného valu Vranova.
„Obaja hráme iným herným štýlom, Vranov doma sa snažil hrať otvorenejšie, čo nám vyhovovalo a dali sme aj gól. K nám prišli s defenzívnou taktikou, či to bol pohárový duel, alebo aj ostatný. Záver sezóny bol pre nás nesmierne náročný, čo sa ukázalo aj v prvom polčase súboja s Vranovom. Z našej strane to nebol najlepší výkon, pohyb bol ťažkopádnejší, no v druhom polčase sme už hrali lepšie,“ rozhovoril sa kormidelník Karol Kisel.

Jeho zverenci mali hernú aj územnú prevahu, ale chýbalo korenie v podobe gólu.
„Na hráčoch bolo vidieť zvýšené úsilie vyhrať. Súpera sme zatlačili, ale hrali sme akoby proti dvom autobusom postaveným na šestnástke. Aj preto nebolo ľahké niečo vymyslieť a vytvoriť. Mali sme niekoľko dobrých predfinálnych fáz, ale finálna prihrávka nám nevychádzala. Mrzí nás, že v tomto stretnutí sme nezískali tri body, lebo by to bolo dobré ohodnotenie celej jesene. S umiestnením aj účinkovaním v tejto časti súťaže môžeme byť spokojní. Na druhej strane musím dať klobúk dole pred hráčmi, ktorí zvládli päť stretnutí za dva týždne, hoci každý z nich pracuje a futbalu venujú predsa len menej času, veď sú amatéri,“ konštatoval K. Kisel.
Nebol to oku lahodiaci futbal
Opátčanom sa nepodarilo vyhrať v poslednom stretnutí v jesennej časti, ale udržali si úspešnú sériu stretnutí bez prehry. Majú ich osem v rade, a aj preto zimujú na treťom mieste.
Vranovčania mali pred týmto súperom rešpekt z umiestnenia, ale spoliehali sa aj na únavu hráčov po náročných stretnutiach.
„Vedeli sme, že domáci nebudú mať síl na rozdávanie a chceli sme uhrať s ním čo najlepší výsledok. Po predchádzajúcich dobrých výkonoch v Giraltovciach i doma s Moldavou sme hrali lepšie, ale body sme nebrali. Tentoraz to určite nebol oku lahodiaci futbal, ale naším cieľom bolo bodovať a tomu sme podriadili aj taktiku. Chlapci konečne pochopili, že pokiaľ si budú plniť povinnosti na ihrisku a koncentrovaní celých deväťdesiat minút, tak môžeme uhrať dobrý výsledok aj so súperom, ktorý je na treťom mieste tabuľky. Bod nás potešil, lebo sme prerušili sériu troch prehier v rade. Vedeli sme, že súper bude nakopávať lopty a som rád, že sme dokázali eliminovať ich hráčov na hrote útoku a dokázali udržať čisté konto v stretnutí. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami, veľa šancí nebolo a remíza svedčala tomuto zápasu na záver jesene,“ povedal na margo duelu tréner Vranova Bartolomej Petro.
autor: Jaroslav Glovičko, Korzár